Skip to content

Kremy

Dobra pielęgnacja to jeden z elementów utrzymania skóry w dobrej kondycji, na równi ze zbilansowanym odżywianiem i nawodnieniem całego organizmu. A jaki powinien być idealny krem?
• Nawilżający
• Odżywczy
• Regenerujący
• Ochronny

Dla mnie to cztery podstawowe zadania, którym powinien sprostać krem podczas codziennej pielęgnacji.

Czy warto rozgraniczać krem na dzienny i nocny?

Warto! Dlatego, że każdy z nich ma inne zadanie. Podczas dnia skóra pełni funkcję ochronną, a krem dzienny powinien przede wszystkim chronić naszą skórę przed czynnikami zewnętrznymi, wolnymi rodnikami, które naruszają barierę ochronną skóry, a także zabezpieczać przed utratą wilgoci. Dobrze, gdy dodatkowo pełni on funkcję napinającą, liftingującą, wygładzającą i rozświetlającą, aby Twoja skóra była pełna blasku – dla mnie to krem doskonały.
Konsystencja kremu dziennego powinna być lekka, aby szybko się wchłaniał i nie wpływał na trwałość makijażu.

Zadaniem kremu na noc jest naprawianie i odżywianie skóry.
Podczas snu zwalniają tempo pracy wszystkie narządy wewnętrzne, a skóra wchodzi na wysokie obroty. Potęgują się procesy naprawcze i regeneracyjne – odbudowuje się warstwa lipidowa naskórka, a składniki odżywcze dużo szybciej się wchłaniają. Krem na noc powinien mieć gęstą konsystencję, pozostawać dłużej na skórze, wchłaniać się wolno, aby rano Twoja skóra była w pełnym komforcie, odżywiona, zregenerowana, nawilżona i mięciutka, gotowa na przyjęcie kremu na dzień.

Na co zwracać uwagę przy wyborze kremów?
Ja przywiązuję ogromną wagę do INCI – czyli składów, preferuję te naturalne, a także do terminu ważności – krótki termin 12 miesięcy od wyprodukowania równa się minimalna ilość konserwantów i stabilizatorów. Produkt z rocznym terminem ważności jest ryzykowny dla producenta, ale konsumentowi daje wszystko to, co najlepsze.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10