Masaż płytką GUA SHA
Płytka gua sha
To mój ulubiony gadżet do masażu twarzy. Może przybierać różne kształty – serca, motyla, „szpachelki”, a wykonana może być z kamienia – jadeitu, kwarcu, szkła, a nawet z miedzi. Ważne aby była idealnie gładka, a jej brzegi były idealnie zaokrąglone.
Stosowanie tego małego , prostego przyrządu wywodzi się z tradycji chińskiej. W dosłownym tłumaczeniu „gua” oznacza skrobanie, a „sha” zaczerwienienie. Nazwa sugeruje, że masaż powinien być tak długo wykonywany, aż skóra się zaczerwieni. Oczywiście, mowa o zdrowym zaróżowieniu skóry twarzy, bo płytkę można również użyć do masażu ciała. Wówczas efektem masażu są wybroczyny podskórne. Taki masaż działa podobnie jak nasze bańki – przez podrażnienie receptorów układu nerwowego prowadzi do zwiększenia przekrwienia w miejscu masażu, a w konsekwencji wygaszenia stanu zapalnego np. mięśnia.
Bańki i leczniczy masaż ciała płytką gua sha to temat na inny post, a dziś chciałabym skupić się na odmładzającym działaniu płytki gua sha.
Za co kocham masaż płytką gua sha?
Za relaksację mięśni, poprawę kolorytu skóry i zmniejszenie zastojów limfatycznych – to tak w dużym skrócie.
Masaż twarzy, szyi, czepca ścięgnistego i dekoltu płytką gua sha to świetny sposób na ujędrnienie i przywrócenie skórze młodego wyglądu. Wspomaga przepływ limfy – gdy masujemy zgodnie z kierunkiem jej przepływu, tym samym likwiduje opuchliznę w okolicy oczu i obrzęki w środkowej części twarzy. Cudownie relaksuje nas, gdy masujemy czepiec ścięgnisty i mięśnie podpotyliczne.
Masaż pobudza także mikrokrążenie krwi w skórze i mięśniach mimicznych, co je dotlenia, a tym samym odżywia i regeneruje.
Regularny masaż płytką gua sha ujędrnia skórę, rozluźnia mięsnie – np.żwacza i wygładza zmarszczki. Dodatkowy efekt to detoksykacja, co przekłada się na ogólną poprawę wyglądu naszej cery.
Ula
5 maja 2022 @ 21:04
Taaaak.Wyraznie widać. To co miało się cofnąć i wygładzić to się wygładziło.Musze tylko zadbać o dyscyplinę i jeszcze zintensyfikować te zabiegi.Dziekuję za całokształt.
Katarzyna
5 maja 2022 @ 21:11
Bardzo się cieszę! dyscyplina jest ważna na każdej płaszczyźnie życia, trzymam kciuki za wytrwałość 🙂