JAK WYBRAĆ IDEALNY KREM?
To nie lada wyzwanie dla każdej z nas – biorąc pod uwagę całą różnorodność dostępną na rynku. Mamy swoje indywidualne kryteria doboru, a ja chciałabym dziś podzielić się swoimi.
- Dobieram krem w zależności od rodzaju i potrzeb skóry, a nie w zależności od dedykowanej grupy wiekowej. Zniszczona i zaniedbana skóra na przykład trzydziestolatki potrzebuje odżywienia składnikami które znajdzie w kremie dedykowanym kobiecie dojrzałej. I nie ma w tym nic złego!
- Ogromną wagę przywiązuję do aktywnych składników i szukam kremów tych z naturalnymi ekstraktami roślinnymi. Zbyt dużo chemii jest dookoła i zawsze tam, gdzie mogę, eliminuję wszystko to co sztuczne.
- Czytam INCI – czyli system nazewnictwa składników kosmetyków funkcjonujący wg. Prawa Unii Europejskiej. Składniki które muszą być wypisane w kolejności ilościowo malejącej. Oznacza to, iż ten składnik, którego jest stosunkowo najwięcej, występuje na samym początku składu, a im mniejsza zawartość danego składnika, tym dalej będzie on umieszczony w składzie kosmetyku. Nazwy związków chemicznych są w języku angielskim, natomiast roślinne po łacinie.
- Czytelna data produkcji i data ważności produktu – idealnie, gdy jest do 12 miesięcy. Oznacza to minimalną, niezbędną ilość konserwantów, potrzebną do tego, aby przez rok produkt nadawał się do użycia.
- Krem tylko w szklanym opakowaniu, które jest chemicznie obojętne.
A czym Ty kierujesz się przy wyborze kremu? Podziel się proszę swoimi wyborami – pozwoli to nam szerzej spojrzeć na nasze codzienne kosmetyczne decyzje😊
Em
22 lutego 2022 @ 17:18
Czyli dużo łaciny w składzie to prawdopodobnie dobry skład? Jakich składników unikać jak ognia?:)
Katarzyna
22 lutego 2022 @ 18:00
Składników których należy unikać jest sporo, ale takie które mnie przerażają to: Methylo- Propylo- Butylo- i Ethylo- paraben,Petrolatum/Vaseline, Propylene Glycol, Cera Microcristallina (wosk mikrokrystaliczny), Stearalkonium Chloride, PVP/VA Copolymer, Sodium Lauryl Sulfate (SLS).
Kasia
23 lutego 2022 @ 09:15
Ja sama sobie robię kremy 😊
Wiem co jest w środku i nie produkuje śmieci, gdyż uzywam szklanych sloiczkow wielarazowego uzytku. Same plusy!
Katarzyna
23 lutego 2022 @ 21:26
I super! ja od 3 lat też robię sama, pomimo, ze pracuje w branży kosmetycznej😉